logotype

Terminarz

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Ferie w zborze

2 lutego 2015, Maja Krzystyniak, Ela Mamrosz, Marta Iwanicka, Magda Dobroskok, Daria Wieczór

ferie 1Tradycyjnie już podczas ferii ciocie spotkały się ze swoimi podopiecznymi w zborze. Przygotowały feriowisko, podczas którego można było się bawić, słuchać Słowa Bożego, wychwalać Pana, a także próbować swoich sił w dziedzinie plastycznej.

Wiele śmiechu wzbudziły w dzieciach zabawy, takie jak pilnowanie skarbu czy przeciskanie się przez tunel. Dzięki nim zrozumiały one, jak ważne jest słuchanie głosu mądrego przywódcy i jak ważna jest wzajemna pomoc. Pomoc innym - naszym najbliższym, ale także innym - np. prześladowanym chrześcijanom.

Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było spotkanie z postacią biblijną - Nehemiaszem. Wujek Michał starannie ukrył się pod przebraniem. Każdy mógł zadać gościowi spotkania pytanie, na które mógł on odpowiedzieć tylko TAK lub NIE. Na podstawie zdobytych informacji wspólnie odgadnięto imię biblijnego bohatera.

Dużo pozytywnych emocji wzbudziło w uczestnikach feriowiska przygotowanie kartek dla prześladowanych chrześcijan. Z wielkim zaangażowaniem wykonano różnokolorowe prace, starannie podpisano - nawet w języku angielskim.

Dzieciaki, pod czujnym okiem cioci Eli, przygotowały krótki występ - z pieśniami i wierszami - dla wszystkich zborowników, z którym wystąpią podczas niedzielnego nabożeństwa. Na pewno okaże się on wspaniałym posileniem dla naszych dusz.

Spotkanie dzieci umilono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez ciocię Madzię i Darię. Smakowicie wyglądały babeczki przypominające sowy oraz inne kruche ciasteczka. Całości dopełniała prażona kukurydza zrobiona przez ciocię Marylę. Dobrze było zjeść drugie śniadanie i poczęstować się łakociem oraz wypić ciepłą i pyszną, owocową herbatkę.

Wspaniałym pomysłem okazało się także wspólne wyjście na lodowisko oraz do MC'Donalda. Wszystkich, którzy nie zdecydowali się na założenie łyżew w tym roku, ciocie zachęcały do zrobienia tego koniecznie jeszcze tej zimy.

Jako rodzice jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za nasze dzieci, a także za nasze kochane ciocie, które tak bardzo angażują się w pracę z naszymi dziećmi. Wierzymy, że to poświęcenie przyniesie owoce nie tylko w życiu naszych pociech, ale także w życiu każdego zaangażowanego serca. Niech dobry Bóg błogosławi Was, kochane ciocie, i Wasze rodziny.

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA W GALERII